دکوراسیون متفاوت

اغلب مردم علاقه مند هستند تادر محیطی زندگی متفاوتی ،زندگی نمایند. با کمی تامل در دکوراسیون ، خانه این افراد ، باروش زندگی آنها آشنا می شویم و درمی یابیم که زندگی در محیط این افراد چندان هم غیر قابل تحمل نیست .
اگر چند روزی مهمان چنین محیطی باشید حتماً از دکوراسیون و طراحی اختصاصی آن لذت خواهید برد .
اتاق خواب در غارسنگی :
بافت سخت و ناهموار دیوار سنگی بهمراه نورپردازی اجرا شده. از زوایای سقف و انتخاب صندلی های غیر مدرن ،ترجیحاً چوبی یا حصیری با تشک چرمی ،فضایی دنج و بسیار آرام برای شما خواهد بود .
دیوار سنگی ناهموار ،می تواند در رنگها و شکلهای مختلف و ترجیحاً سنگها طبیعی و نسبتاً درشت ، با وجود نوری از سقف تداعی عبور نورخورشید از روزنه ای از سقف و تابش آن برروی دیوار سنگی خواهد بود .

اتاق خواب ،سنگی و چوبی :
طرح و اجراء اتاق خوابی روشن و با روح در فضایی نیمه تاریک با سازه های خشن چوبی و سنگی ، در سقف و دیوار ،، فضایی شگفت انگیز برای شما خواهد بود .
وسایل و اجزاء دکوراسیون ، از جمله مبلمان ، تخت خواب ، رخت خواب ،پتو و بالش و ملحفه ها از رنگهای زنده وروشنن انتخاب می شوند .در حالی که نور خورشید با تابش روح انگیز خود ، لذت حضور را دو چندان می نماید ،فرشهای خوش رنگ با رنگهای شاد ،فضایی شاد و زنده و رویایی را برای خوابی آرام مهیا می نماید .

شایسته است در این قسمت یادآوری نمائیم که طراحی تابش مستقیم نور خورشید به داخل فضای ساختمان ،از نظر بهداشت بسیار مطلوب بوده و علاوه بر پاکسازی محیط از باکتریها و میکروبها ، نور خورشید دارای ویتامینهایی است که برای بدن لازم است .
شاید در طراحی اختصاصی ساختمانی ، پنجره هایی با شیشه های بلند و عمودی بچشم شما بخورد در حالیکهه امتداد این پنجره ها و شیشه ها به قسمتی از سقف هم نفوذ کرده باشد . که چنین طراحی منحصر بفرد بوده و مطلوب سلیقه های خاص می باشد .
آشپزخانه متفاوت : طراحان خاص دراین آشپزخانه ها با استفاده از آجرهای (گری ) قدیمی ، ستونهای اصلی و طبقاتت و قفسه های کابینت را با همان آجر اجرا می نمایند و با استفاده از بند کشی با رنگ متفاوت جلوه خاصی به فضای اختصاصی می دهد شاید کمی در حین ورود به اشپزخانه تصور نمی کرد با کابینت آجری روبرو شود .
کف متفاوت :
طراحی کف ، از سنگ با شکل نا منظم و سطحی تقریباً مسطح که بندهای لابلای سنگ بطور نامنظم با رنگی متفاوتت و در شرایطی که سقف ، دیوارها و کف با سنگ یا چوبهای خشن پوشانیده شده اند ، و مبلمان بسبک روستیک یک فضای زیبا تشکیل می دهد که همواره تصور می کنید از طبیعت جدا نیستید .
حمام متفاوت به سبک روستیک :
در طراحی چنین حمامی از سنگهای چند رنگ و هم سطح برای کف و دیوار استفاده می شود ، برای دیوار ها ازز سنگهای نزدیک به طبیعت و برای دستشوئی رنگهای تیره انتخاب می شود .
حمام جزیره :
در طراحی حمامی که منسوب به حمام جزیره است . از سازه های چوبی از جنس بامبو استفاده می شود . برای اینن کار قسمتهای پائینی دیوار از روکشهای سرامیکی دست ساز و برنگ چوب استفاده می شود . وکاشی هایی برنگ مشکی که بدور دیوار ها چرخیده است و حائلی بین دیوار سرامیکی و دیوار چوبی می باشد . درچنین حمامی اجزاء سقف از نوع حصیر و چوب انتخاب می گردد که تداعی استحمامن در جزیره ای دورافتاده است .
حمام در غار :
حمامی با ظاهر یک غار :دراین حمام سازه ها و مصالح سنگین و خشن برنگهای تیره و گرم می باشند که تابش نورر شبیه آفتاب به داخل حمام و استفاده از ته رنگ زرد در سنگها مشکل ترس ، از بودن درمکانهای تنگ و تاریک را از فضای حمام برطرف می نماید . طراحان برای اینکه در چنین حمام سنگی ، آرامشی به فضا القاء کنند سقف آن را به سبک مدرن طراحی و اجرا می نمایند .
حمام در آلاچیق :
در طراحی این حمام ، خود را در الاچیق احساس می کنیم ، وان در کنارپنجره های بزرگ قرار گرفته ، دیوار روبرو را باا آینه می پوشانند تا فضا یکدست شود . ودرچنین فضایی نور افتاب و تصویر درختان و گیاهان در حمام منعکس است .
پاسیو با طراحی نوین و متفاوت :
طراحی نوین یک پاسیو در فضای باز ، حتی در شبهای سرد نیز گرم است . معمولاً سقف این پاسیو ها یا ازچوب استت و یا با استفاده از چوب و گیاهان پیچکی پوشانده می شود . که سایه بانی طبیعی می باشد .در چنین فضایی آزاد ، شومینه ای را اجرا می نمایند که به فضای سرد ، گرمی ببخشد .

اگر درچشم انداز این پاسیو کوههای زیبا یا دریا وجود داشته باشد ، نهایت زیبایی پدید آمده است امید واریم به چنین فضاهای متفاوتی دعوت شوید و یا خودتان در محیط زندگی تان آن را اجرا نموده و از زیبایی فضای مورد نظر لذت ببرید

Instagram