انرژی رنگ

شناخت انرژی های مثبت در دکوراسیون غالباً در هر فضایی که سکونت داریم انرژی های متفاوتی وجود دارد . بابررسی تعدادی از آنها تلاش خواهیم کرد تا شما را با انرژی های مثبت آشنا نماییم تا با بهره گیری از القائات آن ، آرامش ، و روحی با نشاط داشته باشید . آیا توجه کرده اید که چرا فضاهای مسکونی برای شما متفاوت می شود و از حضور خود در مکانی خاص لذت بیشتری می برید ؟

اگر با دقت به تفاوتها بنگرید ، در می یابید که تأثیرات انرژی های مثبت هستند که تفاوت را بوجود می آورند و باعث میگردد که شما فضایی را بپسندید و از آن لذت ببرید . انرژی مثبت گیاهان تزئینی یکی از مهمترین انرژی مثبت که مستقیماً برروح و روان تأثیر گذار است . وجود فضاهای سرسبز یا گیاهان و گلهای تزئینی در فضای داخل است . که معمولاً به شکل گلخانه در منازل یافت میگردد که علاوه بر پاکسازی هوای محل سکونت ، انرژی مثبتی با توان مضاعف بر ساکنین القاء می نماید . این گیاهان و یا گلها هر چه زیباتر و با چیدمان بهتر باشد تأثیر روحی بیشتری خواهد داشت . انرژی مثبت دکوری شاید برای شما پیش آمده باشد که در فضایی قدم گذاشته اید که ناگهان محیط دکوری و سلیقه بکار رفته شما را مجذوب کرده و برای چند لحظه به دکور خاصی خیره شده اید و حتی یادتان رفته که در آن محیط چه کاری داشته اید !

این حس دقیقاً همان حسی است که طراحان دکور بدنبال کسب آن هستند .
این همان انرژی مثبت دکوری است که طراح توانسته توسط آن بر روی روح و روان بیننده تأثیر بگذارد. انرژی مثبت نوری نورپردازی فضای داخلی در صورتی که زیبا و ملایم و آرام بخش طراحی شده باشد می تواند برای شما تأثیر مثبت به همراه داشته باشد .

شما را مجذوب نموده و به آرامش خاص هدایت نماید نورهای ملایم و خوش رنگ و بجا ، هر ساکنی را تحت تأثیر مثبت خود قرار خواهد داد . انرژی مثبت تصویری این نوع انرژی مثبت می تواند از تصاویر و تابلوهای نقاشی ساطع گردد و بیننده با دیدن تصویر نقاشی در محیط ، انرژی مثبتی از تصویر دریافت خواهد کرد.

این تصویر هر چه که باشد . فضایی مجازی ایجاد می نماید و مصداق ضرب المثل وصف عیش نصف عیش است ، می باشد . به تابلوی نقاشی اشاره نمودیم ولی یک فرش هنری و زیبا یا گل بوته های گچبری شده هنر ی روی سقف و دیوار که هر انسانی را به حیرت وا می دارد می تواند اثر شگفت انگیزی از خود بجا بگذارد و شدت اثر آن بحدی است که هر انسانی را به تحسین خالقش وا می دارد .

انرژی مثبت طراحی و اجرای صحیح همانگونه که اگر عیبی در خانه از حیث طراحی یا اجراء وجود داشته باشد شما را آزار خواهد داد عدم وجود عیب هم می تواند بر روح و روان شما تأثیر بگذارد ، پس طراحی صحیح و بی نقص و اجرای با سلیقه آن انرژی مثبتی به همراه خواهد داشت .

انرژی مثبت خورشیدی نور خورشید دارای ویتامینها و اشعه های مثبت است با دعوت از نور خورشید به داخل فضای سکونت ، از انرژی های مثبت آن بهره مند گردید .
آیا سکونت در فضایی با نور الکتریسیته با سکونت در محلی که مملو از انرژی خورشید است برابر است ؟ نور خورشید علاوه بر میکروب زدایی فوق العاده اش ، هوای محل سکونت را پاک نموده و به فضای زندگی لطافت و نشاط می بخشد . انرژی مثبت هنری وجود یک ویترین از آثار عتیقه یا اشیاء هنری منحصر بفرد یا تابلوهای هنری که هنرمایه هنرمندی بر آن سایه افکنده ، می تواند انرژی مثبت و گیرایی از خود بنمایش بگذارد . و هر بیننده ای را ضمن مجذوب نمودن از تکرار نمایش خسته ننماید . بلکه با هر بار مشاهده بر تحیّر اضافه گردد .
انرژی مثبت رنگها رنگها با دنیای رنگین حامل انرژی های مثبت بی شماری هستند . این رنگها هستند که در شخصیت انسانها تأثیر گذار هستند ، توصیه می کنیم با دقت در عالم رنگها ، زیباترین و شادترین رنگها را به مجموعه زندگی دعوت نمایید و از انرژی های مثبت آن لذت ببرید.

رنگها زمانی به اوج شکوه خود می رسند که در کنار دیگر رنگها هماهنگ شده باشند . انرژی مثبت موسیقی موسیقی قدرتمندترین و تواناترین انرژی ها را به همراه دارد موسیقی قادر است انسان را به جنایت تشویق کند و حتی قادر است شاد نموده و آرامش بخش باشد . و دردهای متعددی را نیز درمان نماید .

توصیه می کنیم با تعبیه سیستم های صوتی با کیفیت ، در محل زندگی ، نشاط و آرامش را تجربه نمایید . در مناطق روستایی یا جنگلی موسیقی طبیعت که از حنجره بلبلان و قناری ها بر می خیزد به زندگی اشتیاق بیشتری می بخشد و شاید تجمع انواع انرژی های مثبت در محل زندگی روستائیان آنها را با نشاط تر و شاداب تر نگاه داشته است . انرژی مثبت آب صدای پای آب ، از زیباترین صداهاست و حاوی آرام بخش ترین انرژی ها می باشد.

شما نیز می توانید با احداث آبشار مصنوعی در محوطه زندگی از انرژی روح بخش آب بهره بگیرید. با بازنگری و دقت در منازل مسکونی قدیمی می بینیم که در محوطه حیاط خانه ها جویهای آب روان متعددی بوده و حتی داخل قسمتهای پذیرایی هم جویهای آبشار مانندی وجود داشته است . و این بیانگر آنست که پدران ما از انرژی مثبت آب غافل نبوده اند . آکواریوم با ماهی های زیبا و دیدنیش نیز به شما انرژی مثبتی خواهد بخشید .

خوانندگان محترم مجله می توانند ضمن مراجعه به سایت: www.HABIBI-Decoration.com جهت مشاوره در زمینه دکوراسیون با شماره تلفن ۰۹۱۲۵۳۵۴۰۰۶ تماس حاصل فرمایند

در نشریه پیشخوان بچاپ رسیده است 

Instagram